A legjobb motiváció, az

· 5-8. osztályosoknak ·

Palotaséta

Szívesen barangolnátok a titokzatos múzeumi tárgyak között? De vajon kinek a titkait őrzik és miről mesélnek nekünk ezek a tárgyak? Számtalan história, legenda, krónika kötődik hozzájuk, amelyekre ha elég szemfülesek vagyunk, közösen megtaláljuk a választ és felfedjük a palotánk tárgyakba rejtett titkait.

700 FT/FŐ

Jósa doktor patikája II. -

Hallottatok már a táltosok, boszorkányok, vajákosok vagy borbélyok tudományáról? Ismeritek a mezőn nyíló gyógy- és fűszernövények hasznát? Tudtátok, hogy a festőnövényekkel milyen káprázatos színeket varázsolhatunk a textilekbe? Legyünk mi is kis botanikusok, készítsünk növénykisokost, batikoljunk, fessünk és pácoljunk kiskendőt egyféle festőnövény főzetében. Indulhat a kísérlet?

1000 FT/FŐ

Nem mind arany, ami...

A Múzeum egy kicsi termében, a trezor teremben őrizzük a legértékesebb műtárgyakat. A múzeumi óra alkalmával egy kicsit bepillantás kapunk a numizmatikus mindennapjaiba. Megismerkedünk a pénz történetével, pénzváltással. Miből készült régen és ma? Hogyan és kik készítették? Te magad is készíthetsz egy múzeumi garast.

800 FT/FŐ

Útikalauz marslakóknak

Szerb Antal: Budapesti kalauz: Marslakók számára című elbeszélése alapján csöppenünk bele a turizmus világába, s formálódunk idegenvezetőkké. Legyünk merészek, kreatívak, s minél izgalmasabb programot, s látnivaló-kavalkádot állítsunk össze, mely Nyíregyházához és a Jósa András Múzeumhoz kapcsolódik, akár Marslakók számára is.

700 FT/FŐ

Mit ássak el?- üzenetek a régészeknek

Belebújunk különböző korokban élt emberek bőrébe, s egyértelmű vagy rejtett üzeneteket küldünk a régészeknek. No és kell egy régészcsapat is, aki megfejti a nyomokat. Virtuálisan, valamint csontvázak és tárgymásolatok segítségével bepillantunk az ásatások titkaiba, s közben azt is láthatjuk, hogy mennyit fejlődött a technika, s mindez milyen mértékben segíti a régészek munkáját.

800 FT/FŐ

Bérlet ára: 1900 Ft/fő/3 alkalom